Zastawa porcelanowa – łączy czy dzieli pokolenia?

Serwis obiadowy i kawowy to nieodzowny element uroczystości związanych ze szczególnymi okazjami, świętami i spotkaniami rodzinnymi.

Praktyczność czy desing?

Dobrze dobrana zastawa stołowa będzie sama w sobie stanowić ozdobę stołu. Serwis obiadowo-kawowy z porcelany to ponadczasowe rozwiązanie, które jest zawsze modne i zawsze w dobrym stylu. Serwis z porcelany zawsze zachwyca swoim eleganckim wyglądem.

serwis zastawa obiadowa

Oprócz walorów dekoracyjnych serwis obiadowo kawowy powinien być także praktyczny. Porcelanowy, kamionkowy, ceramiczny czy szklany? Przede wszystkim materiał powinien być dobrany odpowiednio do okazji, z jakiej będzie serwowany obiad. Szlachetna porcelana nada się na bardziej uroczyste okazje. Natomiast szklane, dzięki swojej wytrzymałości i bezpieczeństwu (w razie stłuczenia szkło rozpada się na małe kawałki), doskonale się sprawdzą przy codziennym użytkowaniu.

Nowocześnie czy tradycyjnie?

Ogromny wybór kształtów i kolorów zastawy z porcelany umożliwia wpasowanie jej w praktycznie każdy styl. Amatorzy nowoczesnych wnętrz wybiorą porcelanę o prostych, geometrycznych wzorach i modnych ostatnio kwadratowych kształtach. Ci, którzy uwielbiają tradycje powinni sięgnąć po białą zastawę bez wzorów lub z delikatnymi zdobieniami w kolorze srebra lub złota.